KANADA

DURHAM COLLEGE

http://www.durhamcollege.ca

 

Videolar

www.youtube.com/user/DurhamCollege

Broşür

www.international.durhamcollege.ca/wp-content/uploads/web_2017_international.pdf

EYALET

Ontario

ŞEHİR

Durham Bölgesi

Greater Toronto Area (GTA)’ya bağlı bulunan Durham Bölgesi, Toronto’nun merkezine 45 dakika uzaklıkta bulunuyor. Yıl içinde pek çok spor, müzik, kültür ve eğitim faaliyetine ev sahipliği yapan bölge şehre yakın olması fakat daha uygun fiyatlı, güvenli ve samimi bir çevrede bulunması sebebiyle pek çok yabancı öğrenci tarafından tercih ediliyor.

Durham’da yaşarken Niagara Şelaleleri’ni görmeye gitmek, Ulusal parklarda kamp yapmak, Toronto’nun CN Tower, Royal Ontario Müzesi, Ontario Bilim Müzesi gibi turistik yerlerini ziyaret etmek, dünyaca ünlü kayak merkezlerinde tatil yapmak, Kanada’nın el değmemiş doğasında yürüyüşlere çıkmak, Toronto’da ve Oshawa’da dünyaca ünlü şarkıcıların konserlerine gitmek gibi pek çok özel etkinlik ve anı yalnızca bir araba uzağınızda olacak!

ÖĞRETİM DİLİ

İngilizce

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

Program listesi için okulun web sitesini tıklayabilir veya MEDA’yı arayabilirsiniz.

Durham’da 140 tam zamanlı öğrenim programı bulunmaktadır. Bu programlar

1 yıllık (2 sömestr) sertifika programları,

2 yıllık ( 4 sömestr ) kolej diploma programları,

3 yıllık ( 6 sömestr ) advanced kolej diploma programları,

1 yıllık ( 2 sömestr ) postgraduate ( mezun ) sertifika programları

Olarak dörde ayrılır.

 

Durham College – University of Ontario Academic Pathway Ortak Programı

Bu program, öğrencilerin eğitim hayatlarına Durham College’de başlayıp daha sonra University of Ontario’da devam ederek hem kolej diploması hem de üniversite lisans diploması almalarını sağlar.

60’dan fazla ortak program bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Accounting – Business ( Muhasebe – İşletme )
 • Advertising & Marketing Communications ( Reklamcılık & Pazarlama İletişimi )
 • Animation – Digital ( Animasyon – Dijital )
 • Game Development ( Oyun Geliştirme )
 • Public Relations ( Halkla İlişkiler )
 • Human Resources – Business ( İnsan Kaynakları – İşletme )
 • Marketing – Business ( Pazarlama – İşletme )
 • Computer Programmer ( Bilgisayar Programcısı )
 • Biomedical Engineering Technology ( Biyomedikal Mühendisliği Teknolojisi )

HAZIRLIK PROGRAMI

Akademik olarak Durham’a girmeye hak kazanan fakat İngilizce yeterlilik şartlarını yerine getiremeyen öğrenciler için English Language Center ( İngilizce Dil Merkezi ) ELC hazırlık eğitimi verir. Başarılı öğrenciler ELC’de İngilizce eğitimlerine devam ederken Durham’ın diploma ve sertifika programlarından koşullu olarak kabul alabilirler.

İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler için Başvuru Süreci

 1. Şartlı Kabul için başvur! 
 2. English for Academic Purposes ( İngilizce Hazırlık ) oku 
 3. Hazırlık dönemi sonu sınavlarını başarıyla geç! 
 4. Durham College’da kolej eğitimine başla!

BURS

www.durhamcollege.ca/admissions/general-information/scholarships-bursaries-and-awards

OKUL HAKKINDA

1967 yılında kurulan Durham College, günümüzde 51 farklı ülkeden gelen 30.000’in üzerinde öğrencisi ile lise sonrası eğitimde küresel alanda lider kolejlerden biri arasındadır.

77.000’den fazla mezunu bulunan Durham College’da mezun öğrencilerin %83’ü mezun olduktan sonraki ilk 6 ay içerisinde iş bulmaktadır.

Kanada’nın kolej eğitimi sistemi tecrübeli öğretmenler tarafından öğretilen dersler sürekli olarak pazar  dinamiklerine uygun olarak güncellenmektedir.

Uygun fiyatlı programlar sunan Durham’da  okurken kampüs içinde ve dışında ücretli olarak çalışabilirsiniz. Dünyaca kabul gören eğitim programları sayesinde, gittiğiniz her yerde diplomanız kabul görür.  Mezuniyetten sonra Kanada’da çalışma iznine başvurabilirisiniz.

Kolej sistemi nedir?

Kanada’da lise eğitimi sonrasında iki çeşit yüksek eğitim imkânı var:

 • Kolejler
 • Üniversiteler

Kanada’da 200’ün üzerinde kolej bulunmaktadır. Kolejler Üniversitelere kıyasla düşük ücretlidir, kabul şartları daha esnektir. 1-2-3 yıllık programları vardır. Profesyonel hayata odaklı eğitim verirler ve akademik program seçenekleri endüstrinin ihtiyaçlarına göre her yıl revize edilmekte; öğrencilere sunulan programların, böylelikle kariyer odaklı becerileri geliştirmeye yönelik uygulanması ön plana alınmaktadır.

Kanada’da pek çok öğrenci üniversiteyi bitirdikten sonra bile kolejlere geri dönmekte, post-graduate programlara katılarak diplomalarını uygulamalı eğitim alarak pekiştirmektedirler çünkü bu okullar mesleki alanda uzmanlaşma sağlar.  

Neden Durham College’i Seçmelisiniz?

 1. 1.       Öğrencilerini Çalışma Hayatına Hazırlıyor

Durham’da eğitim endüstri odaklı, katılımcı ve iş dünyasıyla bağlantılıdır. Durham öğrencilerini iş hayatının rekabetçi ve değişken dünyasına hazırlamayı, eğitimlerini gerçek dünya deneyimleri ile zenginleştirmeyi amaçlar.

 1. 2.       Endüstri Odaklı Programlar

Durham’daki eğitim programları Program Danışma Komitesi tarafından her yıl pazar ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırılmaktadır. Program Danışma Komitesi 1000’den fazla yerel endüstri ve işletme liderlerinden oluşmaktadır.

 1. 3.       Desteklenen Öğrenci Deneyimi

Durham uluslararası öğrencilerinin başka bir ülkedeki eğitim ve yaşam deneyimini ulaşım ve konaklama desteği, oryantasyon etkinlikleri, dil desteği, akademik destek, sağlık hizmetleri, kariyer servisleri, spor ve kulüp faaliyetleri, finansal burslar ile destekler.

 1. 4.       Alan Yerleştirmesi

Durham isteyen öğrencilerine alanlarıyla alakalı bir işletme ya da organizasyonda çalışma imlanı sağlar. Bu sayede öğrenciler ilk elden deneyim kazanma, sorumluluk sahibi olma, okulda öğrendikleri bilgileri alanlarında kullanma ve yönetimsel deneyimler elde etme imkânına sahip olmuş olurlar.

 1. 5.       Araştırma Olanakları

2016 yılında uygulamalı araştırmalar fonuna 600.000$ bütçe ayıran Durham College, dünyadaki en iyi 50 araştırma koleji arasındadır. Okulun Araştırma Çalışmaları, Yenilik ve Girişimcilik Ofisi bulunmaktadır.

 1. 6.       Girişimci Ruhu

FastStart girişimcilik eğitimi partner programı sayesinde, Ontario’daki partner üniversiteler ile birlikte öğrencilerin girişimcilik yeteneklerini geliştirmelerine ve iş fikirlerini başarılı yatırımlara çevirmelerine yardım edilir.

Kampüs ve Okul Deneyimi

Öğrenci Birliği kampüs içindeki yaşamda önemli bir yere sahiptir. 70’den fazla öğrenci kulübünü ve topluluğunu finansal olarak destekler ve öğrencilere farklılıklarını yansıtma ve sosyalleşme olanağı sağlar.

Durham’ın ayrıca Riot Radio isimli, internet yayıncılığı yapan bir radyosu bulunmaktadır. Kampüs içinde kafe, restoran ve barlar da bulunmaktadır. Okul içinde 5 kapalı spor salonu, büyük bir fitness merkezi, dans stüdyoları ve açık alan koşu sahası da bulunmaktadır.

Kariyer Servisi ile iş bulmanıza ve kariyer hedeflerinizi başarmanıza yardımcı olmak için birebir danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca özgeçmiş ve motivasyon mektubu hazırlama, mülakat eğitimi ve taktikleri gibi konularda da yardım sağlanmaktadır.

Kampüs Sağlık Hizmetleri tüm öğrencilerine en üst seviyede sağlık hizmeti sağlamaktadır. Bu sayede yabancı bir ülkede sağlık hizmetleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Uluslararası Öğrenci Ofisi, banka hesabı açma, Kanada’da çalışma, telefon ve SIM Kart alma, sağlık sigortası, ev bulma gibi pek çok konuda sizlere yardımcı olur.

Durham’daki öğrenciliğiniz süresince kampüs içi ve kampüs dışı çalışma imkânınız vardır.

KONAKLAMA

Durham tüm öğrencilerine kampüs içi öğrenci evlerinde konaklama garantisi vermektedir. Konaklama kapasitesi 1360 öğrencidir. 3 farklı öğrenci evi vardır ve tüm öğrenci evlerinde çift kişilik yatak, özel konaklama, özel banyo, çamaşırhane, mutfak, 24 saat güvenlik, güvenli giriş sistemi, ortak çalışma alanı, oyun odaları, mini sinema salonu, klima, hızlı internet bağlantısı ve TV bulunmaktadır.

Öğrenci yurtlarında kalmak istemezseniz, Durham kampüse yakın ve uygun fiyatlı konaklama alternatifleri bulmanızda size yardımcı olur.