KANADA

HUMBER COLLEGE

www.humber.ca

Videolar

www.youtube.com/user/humberlive

ŞEHİR

Toronto

Kuzey Amerika’nın en büyük 4üncü ve Kanada’nın en büyük kenti olan Toronto,  Ontario eyaletinin başkentidir.  Nüfusunun %54’ü göçmenlerden oluşur, bu sebeple çok kültürlü, hoşgörülü ve özgürlükçü bir düşünce yapısı hâkimdir. Güneyinde bulunan Ontario gölü sebebiyle iklimi Kanada’nın diğer bölgelerine göre ılımandır, yaz aylarında hava sıcaklığı ortalama 25 derecedir. Dünyanın en güvenli ve mutlu şehirlerinden biri olan Toronto’da dünya standartlarında müzeler, sanat galerileri, spor olanakları ve festivaller, kısacası hareketli bir öğrencilik hayatı sizi bekliyor!

ÖĞRETİM DİLİ

İngilizce

 

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

Eğitim programlarının tüm listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Dilerseniz program türüne ( lisans, diploma, sertifika ), ilgi alanınıza göre filtreleyip inceleyebilirsiniz VEYA meda’YI ARAYABİLİRSİNİZ : 0212 270 64 18

http://humber.ca/program/by-academic-school.html

Humber’de eğitim 8 farklı okula, sertifika programlarına, 2 farklı diploma programına ve lisans derece programlarına ayrılmıştır.

1 yıllık (2 sömestr) sertifika programları,

2 yıllık ( 4 sömestr ) kolej diploma programları,

3 yıllık ( 6 sömestr ) advanced kolej diploma programları,

4 yıllık ( 8 sömestr ) lisans derecesi programları.

191 farklı eğitim programının bulunduğu Humber College’da planlarınıza, isteklerinize ve beklentilerinize uygun bölümü bulmanız çok kolay.

HAZIRLIK PROGRAMI

Humber’in English for Academic Purposes dersine kayıt yaptırarak 8 haftada, haftada 18 saat eğitim alarak yoğun, hızlı ve tam zamanlı İngilizce eğitimi alabilirsin. Bu programı başarıyla tamamlayan öğrencilerden İngilizce yeterliliklerini kanıtlanmaları beklenmez, Humber’deki diğer programlara başvuru yapabilirler. Böylelikle öğrencilerin okula ve kampüs hayatına alışmak ve okumak istedikleri bölüme karar vermek için de bolca vakti olur.

ORTALAMA FİYATLAR  (senelik)

10.000 CAD’dan başlamaktadır.

BURS İMKÂNLARI

Tüm eğitim masraflarının karşılandığı ya da 1.000 – 5.000 CAD arası ücret indiriminin uygulandığı burslar mevcuttur. Burs başvurularında öğrencilerin akademik geçmişleri, toplumsal katılım faaliyetleri, referans mektupları motivasyon mektupları göz önüne alınır.

Detaylı bilgiye http://international.humber.ca/student-services/managing-your-finances/scholarships-awards.html adresinden ulaşabilirsiniz.

OKUL HAKKINDA

Humber College Uygulamalı Sanatlar ve Teknoloji Koleji olarak 1967’de Kanada’nın konfederasyon oluşu ile artan kalifiye iş gücüne duyulan gereksinim sonucu açılmış ve yüksek eğitim hizmeti vermeye başlamıştır.  Bu okulun kuruluş amacı sosyal ve ekonomik gelişmeyi canlandırmak;  yerel, bölgesel ve küresel skalada iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına ulaşılabilir fiyatlarda, kaliteli kariyer eğitimi ve uygulamalı eğitim vermekti.  Humber hala açılışında temelini attığı bu hedeflere bağlıdır ve gün geçtikçe kendine yeni hedefler belirleyerek yükselmektedir.

Humber öğrencilerine zengin bir akademik deneyim vaat etmektedir. Ödüllü fakültelerinde son teknoloji laboratuarlar, en modern öğretim teknikleri ve endüstri deneyimli öğretmenler ile gerçek bir çalışma ortamının deneyimi verilmeye çalışılır. Hem akademik hem pratik eğitime son derece önem verilen Humber’den mezun olduktan sonra çalışma hayatına adapte olmanız çok kolay olacak. 215.000 üzerinde mezunu, 180 tam zamanlı programı ve 50 yıllık deneyimi ile Humber kariyerinize giden yolda doğru bir seçim!

Kolej sistemi nedir?

Kanada’da lise eğitimi sonrasında iki çeşit yüksek eğitim imkânı var:

 • Kolejler
 • Üniversiteler

Kanada’da 200’ün üzerinde kolej bulunmaktadır. Kolejler Üniversitelere kıyasla düşük ücretlidir, kabul şartları daha esnektir. 1-2-3 yıllık programları vardır. Profesyonel hayata odaklı eğitim verirler ve akademik program seçenekleri endüstrinin ihtiyaçlarına göre her yıl revize edilmekte; öğrencilere sunulan programların, böylelikle kariyer odaklı becerileri geliştirmeye yönelik uygulanması ön plana alınmaktadır.

Kanada’da pek çok öğrenci üniversiteyi bitirdikten sonra kolejlere geri dönmekte, post graduate programlara katılarak diplomalarını pekiştirmektedirler çünkü bu okullar mesleki alanda uzmanlaşma sağlar.  

Co-op Programları

Co-op programlarıma kayıt olan öğrenciler her yıl 4 aylarını eğitimlerine uygun bir kurumda ücretli çalışarak geçirirler. Bu programın amacı öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerini sağlayarak daha verimli ve doyurucu bir öğrenim almalarını, sektöre daha kolay adapte olmalarını sağlamaktır. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca maaş alırlar. Humber’ın yerel, ulusal ve uluslararası arenada pek çok kurum ve kuruluşla partnerlik anlaşması bulunmaktadır. 

 

Politeknik, yani akademik bilgi ve deneyimi birleştiren eğitim modeli, Kanada’da ve dünyanın diğer pek çok yerinde iyi yapılandırılmış ve itibar sahibi bir eğitim modelidir. Pratik deneyimin yanı sıra, aşağıdaki özelliklere de sahiptir:

 • Endüstri partnerliği – iş pazarıyla ve işverenlerle kurulan partnerlikle uyumlu, kariyer odaklı ve toplumun ihtiyaçlarına cevap veren eğitim ve araştırmaya teşvik
 • Kapsamlı akademik genişlik – gündüz, gece ve online dersler aracılığı ile geniş bir akademik skaladan ve çalışma alanından yararlanma imkanı.  Öğrenciler ilgi duydukları konulardan dersler alabilirler.
 • Geçiş imkânı – akademik alanlar arasında etkili bağlantılar kurarak öğrencilerin geçmiş bilgilerinin üzerine ekleyerek yeni bir alana yönelmesini kolaylaştırır
 •  Yenilikçi ve girişimci – teorik, uygulamalı ve kapsamlı öğrenim ile deneysel ve girişimci düşünceyi besler
 • Uygulamalı araştırma – fakülte ve endüstri ile partnerlik kurarak uygulamalı araştırma teknikleri ile gerçek problemleri çözme imkânı

Humber’da programlar lisans, diploma ve sertifika programları olarak 3e ayrılır. Diploma programlarından kimisi 4 dönemlik Diploma programı iken kimisi 6 dönemlik Advanced Diploma programıdır. Sertifika programları da mezunlara yönelik Graduate Certificate ve lise mezunlarına uygun olan College Certificate olarak ikiye ayrılmaktadır.

Humber uluslararası öğrencilerine pek çok olanak sağlamaktadır. Lisans programlarından birine kayıt yaptırırsanız 1 dönemliğine başka bir ülkeye değişim programına gitme olanağı, çalışma vizesine gerek olmadan kampüs içinde ve kampüs dışında çalışma olanağı, Co-op programları ile eğitiminiz süresince ödemeli olarak çalışma ve deneyim kazanma olanağı, Placement Abroad programı ile Kanada dışında bir ülkede çalışma olanağı bunlardan sadece birkaçı. Bunun yanı sıra Humber’de geçirdiğiniz zamanı ve deneyiminizi Akademik Danışmanlık, Kariyer Danışmanlığı, Sağlık Hizmetleri, Spor Hizmetleri, engelli öğrencilere destek olan Ulaşılabilir Öğrenme Servisi gibi hizmetlerle desteklenir. LGBTQ topluluğu, Liderlik Akademisi, İlk Yıl Oryantasyon Programı ve çeşitlik etkinlikler ve festivaller ile de okula adapte olmanız ve kendinizi keşfetmeniz için özgür ve hoşgörülü bir üniversite ortamı desteklenir.

Kısacası hem doyurucu bir üniversite deneyimi yaşamak, kariyerinize ya da akademik hayatınıza güçlü ve emin adımlarla başlamak, eğlenceli ve dolu dolu bir üniversite hayatı yaşamak istiyorum, diyorsanız Humber College’dan daha iyisini bulamazsınız.

 

Okullar

 • School of Applied Technology ( Uygulamalı Teknolojiler Okulu )
 • The Business School ( İşletme Okulu )
 • School of Creative & Performing Arts ( Yaratıcı Sanatlar & Performans Sanatları Okulu )
 • School of Health Sciences ( Sağlık Bilimleri Okulu )
 • School of Hospitality Recreation & Tourism ( Turizm & Otelcilik Okulu )
 • School of Liberal Arts & Sciences ( Liberal Sanat & Bilimler Okulu )
 • School of Media Studies & Information Technology ( Medya Çalışmaları & Bilgi Teknolojileri Okulu )
 • School of Social & Community Services ( Sosyal & Kamusal Hizmetler Okulu )

Konaklama

Kampüs içinde 1000 kişiden fazla kapasiteli tek kişilik, paylaşımlı ya da özel yurt odaları bulunmaktadır. Kampüs içindeki yemek masrafınız da bu fiyata dâhildir.