AMERİKA

Haftalık Zaman Çizelgesi

Eğlence ve Spor: World Sports Camp’in temel olarak oluşturan iki unsur. World Sports Camp yarım yüzyıldan günümüze,  sporcu yetiştirilmesine ön ayak olmaya devam eden Shand Ailesi tarafından kurulmuştur ve yönetilmektedir. Worls Sports Camp güvenli ve pozitif bir spor ortamında 8 -16 yaş aralığındaki sporculara yönelik kişisel seviyelerine uygun sportif gelişim imkanı sağlar.

WSC ‘de spor zaman çizelgesi çok pratik ayarlanmıştır: sporcular, ertesi gün veya o hafta her gün için ayrı ayrı olacak şekilde, seçecekleri spor dalına ve hangi seviyede katılmak istediklerini 1 gün önceden karar vererek koçlarına teslim edebilirler.

Örneğin,

bir sporcu,

4 zaman dilimine bölünmüş normal birgün çizelgesinde:

1.Zaman diliminde Basketbol / Futbol /Tenis

2. Zaman diliminde basketbol/ Futbol/ Tenis / Havuz

3 Zaman diliminde Basketbol /Futbol /Tenis

4. Zaman diliminde Basketbol/ Futbol/ Tenis/ Havuz

veya

4 zaman diliminin tamamı için, örneğin, sadece basketbolu seçebilir. Bu durumda, günde 7 tam saat antrenmana ek olarak her akşam düzenlenen basketbol lig oyununda da 1 ½ saat oynayacağı hesaplandığında 1 gün içinde toplam 8 ½  saat basketbol antrenmanı yapmış olacaktır. Bu yüksek oran spor yaz kampları için eşsiz bir orandır.

Yalnız Golf sporcuları için: golf sporcularından, kampa kayıt yaptırırken, program planlarını bildirmeleri istenmektedir. Bu sebeple golf seçeneği yukarıdaki programlara sporcunun planı doğrultusunda eklenir.

WSC World Sports Camp’te SPORCU GELİŞİMİ PLANLAMASI mükemmeldir. Sporcular yaşlarının yanı sıra, spor seviyeleri ve yeteneklerine göre gruplandırılırlar. 11 yaşında bir sporcu 14 yaşında bir sporcunun becerilerine sahipse 14 yaş grubundaki sporcularla beraber eğitilmektedir. Buna istisna tek durum, bir sporcu kendinden çok büyüklerle spor yaparken, fiziksel güç farklılığından dolayı kendi güvenliği zarar görebileceği ihtimalidir, böyle bir ihtimal varsa küçük oyuncu çok büyük yaştakilerin grubuna alınmaz.

Tam tersi bir durumda da yani 14 yaşında bir sporcu bir spor dalında 11 yaşındaki sporcunun becerilerine sahipse sporcu ASLA rencide edilerek kendinden ufak yaş grubuna yerleştirilmez, 14 yaşında olup başlangıç seviyesinde olan sporcuların bulunduğu bir gruba yerleştirilir.